S miminkem doma. A co teď?

Článek vznikl ve spolupráci s portálem www.moje-rodina.czhttp://www.moje-rodina.cz/…-doma-co-ted

Nastávající maminka a tatínek netrpělivě očekávali celých devět měsíců příchod na svět svého potomka. Po pár dnech strávených v porodnici, začíná pro celou rodinu zcela nové, krásné, ale i obtížné období. Novopečená maminka si musí s dítětem vytvořit určitý režim, denní i nočním rytmus, který bude vyhovovat oběma. I když žena po celou dobu těhotenství snila o tom, jak se bude o jejich drobečka s láskou starat, realita může být mnohdy zcela jiná.

Nastává období rozčarování. Okamžiky štěstí, euforie, lásky střídá také strach, únava, nevyspání, pochyby…

Mamince s dítětem pomáhá partner, ale i celá rodina a kamarádi. Ze začátku je každá žena ráda i za to, když si někdo jejího drobečka vezme na hodinu, dvě na procházku do kočárku. Může si tak v domácnosti udělat to, co je třeba, nebo si jí zkrátka lehnout a dospat spánkový deficit.

Existují ale i instituce, na které se můžete s důvěrou obrátit pro pomoc. Nevíte, jestli vaše dítě správně saje z prsu, pochybuje o správném ošetření pokožky… Jak to chodí v pražské Maternity care s. r. o., jsem se ptala jeho jednatelky a porodní asistentky Lucie Markové, DiS.

Kdy si novopečená maminka s vámi může domluvit, že chce doma navštívit po příchodu z porodnice?

Žena nás může kontaktovat již z porodnice nebo po příchodu z porodnice domů, kdykoliv – pokud potřebuje poradit.

Jaké služby taková návštěva zahrnuje?

Návštěvní službu po porodu u nás provádí zkušené porodní asistentky, které jsou zároveň laktačními poradkyněmi, dále jsou proškolené ve správné manipulaci s miminkem. Také zvládají metodiku baby masáží…

S čím nejčastěji potřebují maminky pomoci?

Nejčastěji jsou dotazy týkající se kojení. Péče o miminko, tím, že dnes jsou pobyty v porodnici velmi krátké, tak je to často i koupání miminka, správné manipulace. Ale další dotazy se týkají zdravotního stavu ženy – krvácení, zavinování dělohy, hojení jizvy po císařském řezu…

Dokážete vždy poradit? Nebo se někdy stane, že se naskytne problém, s kterým je nutné jít přímo za lékařem?

Každá porodní asistentka, která u nás pracuje, zná své kompetence, pokud se vyskytne jakýkoliv problém nad jejich rámec, tak ženu posíláme k lékaři.

 

 

 

 

Rezervovat ukázkovou lekci/kurz

CAPTCHA
Ochrana proti spamu