Kurzy přípravy k porodu pro Vás i partnera_2. část

Článek vznikl ve spolupráci s katalogem Těhule, text: Mgr. Lucie Marková, DiS.

Předporodní příprava_2.část

V předchozím díle jsme se dozvěděli, jak je důležitá nejen fyzická, ale i psychická příprava na porod. Kdy je vhodné s kurzy předporodní přípravy začít a k čemu získané informace slouží (zejména ke  snížení obav, strachu z neznámého prostředí a nové situace, a v neposlední řadě i ze samotného průběhu porodu).

Mnoho porodnic a soukromých institucí nabízí předporodní kurzy, které připravují budoucí rodiče na porod. Náplň kurzu se zde zaměřuje především na to, kdy odjet do porodnice,  jak probíhá porod, ukázku porodních sálů, boxů, příjmu rodiček, a v neposlední řadě jsou zde klienti seznamováni i s různými situacemi, které mohou během porodu nastat.

Je však žádoucí, aby si těhotné ženy uvědomovaly, že je pro ně dobré sbírat informace i  o tom, co následuje bezprostředně po porodu, v období šestinedělí, a dále. Většina žen se během těhotenství soustředí na porod samotný - jaký bude, jak bude probíhat, zda to zvládnou, zda to bude bolet, mají strach o miminko, a tak trochu odsunují období, které přijde po narození dítěte.

Této problematice, přípravě maminek na dobu po porodu, se věnuje podrobně Maternity care ve  své druhé části přednášek předporodních kurzů.

V případě, že těhotná žena nemůže nebo z jakéhokoliv důvodu nechce navštěvovat skupinové předporodní kurzy, Maternity care zajišťuje také přípravu k porodu formou individuálního proškolení samotné budoucí maminky ve vlastních prostorách nebo přímo u klientky doma. Výhodou je především časová flexibilita -  přizpůsobení se potřebám klientky a také volba náplně kurzu – zaměření výhradně na potřeby klientky a zodpovězení všech jejích dotazů s dostatečným časovým prostorem. Velké množství klientek volí tento způsob přípravy k porodu také z důvodu mnohem větší intimity během kurzu a možnosti v případě zájmu zapojit i partnera nebo jiný doprovod k porodu.

Díky takto získaným informacím se lze na porod a dobu, která přijde po něm, opravdu připravit. Je dokázáno, že informované maminky se po porodu cítí méně zaskočené a s novou situací se lépe vyrovnávají.

 

 

Rezervovat ukázkovou lekci/kurz

CAPTCHA
Ochrana proti spamu