Jste dobře připravena na porod?

Článek vznikl ve spolupráci s portálem www.moje-rodina.cz.

Narození děťátka je v každé rodině velkou událostí, na kterou se těší celá rodina. Nastávající maminka se chce s partnerem na den D náležitě připravit, proto si vyhledávají informace nejen v knihách, na internetu, ale řeší také účast na předporodních kurzech. Tam se totiž nastávající rodiče dozvědí, co je při porodu čeká, jak se chovat. A nejen to! Můžou s ostatními rodiči konzultovat období, kterým zrovna prochází, svěřují se se svými pocity, obtížemi i obavami. Porodní asistentka jim v předporodním kurzu ochotně a ráda vysvětlí vše, co je zajímá.

„Předporodní příprava by měla být zaměřena na dvě oblasti – první oblast se týká porodu, druhá pak péče o miminko, výbavičky, správné manipulace, kojení…," vyjmenovává Lucie Marková, DiS, porodní asistentka a jednatelka Maternity care s.r.o.

Ideální je s předporodní přípravou začít kolem 30. týdne těhotenství. Kvalitní předporodní přípravu by měla vést pouze zkušená porodní asistentka, péči o miminko může poskytovat dětská sestra.

 „Nejčastěji se ženy ptají na bolest, jak ji zvládnout a co s ní. Během kurzu také porodní asistentka pozitivně psychicky připravuje ženy na porod, zodpovídá jim všechny dotazy, na které nemají lékaři čas a hlavně se snaží zbavit ženy strachu z porodu," popisuje ze své zkušenosti Lucie Marková.

 „Předporodní kurzy vedu 15 let, když jsem s nimi začínala, tak tolik informací ženy neměly. Dnes je mým hlavním úkolem pomoc ženám, aby se v záplavě informací vyznaly a soustředily se pouze na to důležité," svěřila se porodní asistentka a jednatelka Maternity care s.r.o. Lucie Marková. 

 

Rezervovat ukázkovou lekci/kurz

CAPTCHA
Ochrana proti spamu